naverh

UKRAYNA'DA TIP EĞİTİMİ  

Kontenjan sayısı sınırlı olması ve artan rekabet durumundaTürkiye'de Tıp Eğitimi  alma durumu gittikçe zor hale geliyor.Bunun sonucu olarak tıp alanında birçok Türk yüksek lisans öğrencileri ve başvuranları tıp fakültesin de öğrenci  olma hayallerini gerçekleştirilmesini yurtdışında arıyorlar.Genelde öğrenciler,dünyanın önde gelen gelişmiş ülkelerinde tıp diplomasını almak istiyorlar, ancak eğitim bedeli çok yüksek olup 12.000 ile 20.000 dolar arasında değişmektedir. Fakat bu öğrencilerin çoğu için  çok yüksek bir miktar olmaktadır.

mbbs in ukraine

Ukrayna, bütün dünyadan  tıp öğrenimi için gelen adayların tercih noktası haline gelmiştir. Buna etkin olan temel iki unsur ekonomik ve kaliteli eğitimden ödün vermemesidir.Bu da  tıp öğrencileri için Ukrayna yı en popüler ülkelerden biri haline getirmiştir .Her yıl Türkiye, Hindistan, Sri Lanka, Bangladeş, Nepal, ABD, İngiltere, Almanya, Rusya, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Polonya, Yunanistan, İsrail, Çin, Malezya, Mauritius, Gana, Nijerya, Kamerun, Peru, Ürdün, Tunus, Kenya, Namibya, Zambiya, Lübnan ve diğer birçok ülkeden  öğrenciler, tıp diplomasını kazanmak için Ukrayna'ya gelmektedirler.Her yıl bütün dünyadan 5.000'den fazla öğrenci tıp diplomasını elde etmek için Ukrayna üniversitelerine girerler. Ülkenin tıp üniversitelerinin teklif ettikleri minimal eğitim bedeli ve yanı sıra yabancıların yaşam maliyeti düşük olması sayesinde Ukrayna, öğrenciler için en cazip ülkelerden biri olarak kendisini tanıtmaktadır.MCI, WHO, Imed, Avrupa Birliği ve diğer uluslararası tıbbi kurullar incelenmelerine istinaden  Ukrayna, eğitim için iyi bir seçenek olarak kabul edilmektedir.Yenilikler, hasta bakımı kontrolü, hastanelerde teknik ilerleme, çeşitli hastalıklar tedavi ve önlemesi bakımlarından sağlık hizmetleri çeşitliği iyi geliştirilmiştir.Bu yüzden öğrenciler geniş mesleki deneyimi kazanırlar.

Ukrayna'daki en eski,en iyi tıbbi lise ve üniversitelerde öğrenciler, tıp ve cerrahi alanlarında lisans derecesini kazanabilirler.Ukrayna üniversitelerinden alınan tıp derecesi, bütün dünyada tanınmış olup MCI, WHO ve UNESCO hükümlerine uygun olarak geçerlidir.Ukrayna yüksek eğitim kurumunda bilim derecesini kazandıktan sonra mezunlar dünyanın çeşitli yerlerinde çalışmaya hak kazanırlar.Böylece tıp mezunları diğer ülkelerde doktorluk yapabilirler.Ukrayna yüksek eğitim kurumlarının çoğu İngilizce eğitim vermektedirler.Buna ilave olarak Ukrayna eğitim yapısı, Avrupa ülkeleri eğitim yapısı ile aynıdır.

Ukrayna Avrupa doğusunda olup ikinci büyük ülkesidir.Alanı 603,628 kilometrekare (ap. 234 mil kare) ve kıyı şeridi 2.8 km'dir.Ukrayna, Doğu ve Kuzey Doğusunda Rusya ile,Kuzey Batısında Beyaz Rusya,GüneyBatısında Macaristan, Romanya ve Moldova, Batıda Polonya ve Slovakya ile ortak sınırlara sahip, aynı zamanda  Güney ve GüneyDoğusunda Karadeniz ve Azak Denizi'ne çıkmaktadır.Ukrayna, dünyanın en büyük tahıl ihracatçılarından biri olma statüsünü koruyarak geniş ve verimli tarım arazilerinden eskiden bilinendir.Ukrayna, ağır sanayi, roket ve uzay teknolojileri, havacılık ve gemi yapımı, yüksek teknoloji ekipmanları alanına yönelik ekonomiye sahiptir.Bugün itibariyle Ukrayna,mikroelektronik, yonga tasarımı, yüksek teknoloji, medya teknolojisi ve genetik mühendisliği olan  uluslararası odaklı bir merkezdir.Ukrayna'nın çeşitli bölgeleri farklı coğrafi özelliklerine, dağlar ve ovalara sahip,manzara en çok nehirlerle dolu çok verimli ovalardan oluşmaktadır.

11. yüzyılından 18. yüzyıla kadar yetenekli Ukraynalılar tarafından birçok dini ve tarihi eserlerin görkemli mimarisi yaratılmıştır. Bunları büyük ve küçük şehirlerde dahil olmak üzere Ukrayna genelinde görebilirsiniz Nüfus okuryazarlık ve eğitim düzeyi % 99.4, Ukrayna'da yüksek öğrenim alma imkanı her zaman yabancı öğrencilere açıktır.Ülke iyi gelişmiş ulaşım sistemine sahiptir. Toplu taşıma araçları olan otobüs, tramvay, troleybüs ve metro ücretleri sabittir.Her şehirde, Ukrayna’yı seyahat etmenizi mümkün kılan şehirlerarası otobüs terminali vardır. Tarifeler ve hizmet kalitesi farklıdır.

AVANTAJLAR

about ukraine 1

~ Avrupa'da bulunan Ukrayna'nın en eski tıp üniversiteleri 50 yıl boyunca eğitim sunmaktadırlar.Modern tesisleri,eğitimin ücreti ekonomi bakımından uygun olması, geliştirilmiş öğretim yöntemler,Ukrayna'da yüksek eğitimi almak için birçok yabancıyı çekmektedir.

~ Her yıl pek çok yabancı öğrenci tıp eğitimini almak için Ukrayna üniversitelerine  girerler.

~ Ukrayna eğitim sistemi dünyada geniş alanda tanınmıştır.

~ Ukrayna'da tıp okurken öğretmenleri yüksek nitelikli ve profesyonel doktorların olduğu yüksek seviye eğitimini alabilirsiniz.

~ Üniversiteye başvuru süreci karmaşık değil ve giriş testlerini gerektirmez.

~ Tüm ihtisaslar bütün dünyada tanınmışlardır(MCI, WHO, UNESCO, Avrupa Konseyi, vb).

about ukraine 2 about ukraine 3

GİRİŞ PROSEDÜRÜ

Birçok eğitim kurumunun temsilcisi olan  şirketimiz, üniversite giriş süreci ve alınacak eğitimi  mümkün olduğu kadar kolaylaştırmada büyük  çaba sarf etmektedir. Eğitim merakı besler, yetenekleri geliştirir, ufukları genişletir ve bireyin potansiyelini açıklamasında yardımcıdır.

Başvuru süreci açık ve görsel olması için onu biz birkaç adımda sıraladık.

benefits 2

~ DAVETİYE

Aday, maliyetler ile ilgili bilgileri okuduktan ve başvuru yapacağına karar verdikten sonra ilk aşama, üniversitede rezervasyonu doğrulayan kurumdan davetiye alması ile başlamaktadır.

Davetiye için gerekli belgeler:

~ Pasaportun taranmış şekilde kopyası

~ Lise diplomasının  taranmış şekilde kopyası

~ Lisans diplomasının fotokopisi (Yüksek lisansa başvurularda)

Üniversiteden davet mektubu, 2-3 haftada tebliğ olunur.

 

~ VİZE SÜRECİ

Üniversiteye giriş kaydı onaylanmasından sonra, biz vizeniz için belgeleri hazırlarız.Vize için aşağıdaki belgeler gereklidir:

 ~ Apostil

~ Evrakların  tercümesi

~ Sağlık sigortası

~ Sigorta

~ Bütün belgelerin noteri ve apostili

Bu belgeler, öğrenci vizesi için gerekli olacaktır:

~ Pasaport orijinali (En az 1 yıl süreyle geçerli)

~Lise diploması

~ HIV / AIDS olmadığını teyit eden sağlık  raporu.

~ Genel Sağlık Raporu

~ 3.5 * 4.5. boyutlu sekiz fotoğraf

~ Federal Göç İdaresi tarafından verilmiş  Ukrayna devlet üniversitesi'nin davetiyesi.

~ Dışişleri Bakanlığı’ndan Ukrayna Büyükelçiliğine vize teyit mektubu.

visa 1

~ GİDİŞ

Biz, üniversiteye başvuru sürecinin  tamamınında mümkün olduğu kadar her adımında yanınızda olmaktayız ve birinci dereceden destek sağlamaktayız.  Bütün ana adımlar tamamlandıktan sonra, hayatınızda ki bu önemli adımda  şirketimiz, öğrencilerin gelecekteki kariyerleri için büyük bir deneyim elde etmesi,ilham kazanması için elinden geleni yapmaktadır. Biz, büyük ailemizin bir üyesi olan her bir öğrencimize çok dikkat ediyoruz ve bütün gerekli desteği sağlıyoruz. Rahatlığı için öğrenciler gruplar halinde üniversitelere gönderilmektedirler.

Ülkeye girişte temsilcilerimiz gelecek öğrencileri havaalanında karşılamakta ve daha sonra üniversiteye kayıt için onlara eşlik etmektedirler.