EĞİTİM İÇİN DAVET MEKTUBU ALINMASI

İlk defa gelecekler  için davet mektupları Mayıs-Kasım ayları arasında verilir. Hazırlık fakültesi için, davet mektupları yıl boyunca verilmektedir.Ukrayna'da kayıt süreci Haziran ayından başlar ve Eylül ayına kadar devam eder.Success Future Education Group şirketi gerekli belgelerin tamamını temin eden öğrencilere 10-15 gün içinde davet mektubunu sağlamaktadır.Belgelerin verilmesine başlanması, eğitim davet mektubu alması için pasaportun taranmış bir kopyası, okul diploması ve öğrenim belgesini (transkript) vermeniz gerekmektedir.Dikkate alınması gereken üç ana faktör vardır.

1. FİNANSMAN / SPONSORLUK

Ukrayna'da öğrenim ücretleri - diğer Avrupa ülkeleri ile karşılaştırıldığında yüksek değildir. Eğitim ve öğrenci yurdu ücretleri dışındaki giderler oldukça düşüktür. Bu masrafları karşılamak için ayda 150-200 dolar olması genellikle yeterlidir.

2. GEREKLİ ŞARTLARA UYGUNLUĞU

Üniversiteye kaydınız için, tüm evraklarınızın apostilli olması gerekmektedir. Öğrenci kaydına  gerekli belgeler hakkında bilgi almak için lütfen öğrenci kaydı için belgeler bölümünü ziyaret ediniz.

3. VİZEYE BAŞVURU PROSEDÜRÜ

Ukrayna’ya giriş için öğrenci vizesi oldukça önemlidir. Pasaportunuzun geçerlilik süresi en az 1 yıl olmalıdır. Vize almak için gerekli belgelerin listesini  VİZE BELGELERİ bölümünü ziyaret ederek öğrene

bilirsiniz.