Kharkiv Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi’nde 2016 giriş kampanyası  artık başlamıştır.

IMG 0562

Üniversitede yürütülen öğretim programı çağdaş klasik eğitimin tüm spektrumunu kapsar ve 178 eğitim programına göre, nitelikli uzmanlara eğitim verilmektedir.

Kharkiv Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi’nde Tıp Fakültesinde eğitim alacak ilk öğrenciler Türkiye'den  gelmişlerdir.

Üniversite, uluslararası eğitim sürecine aktif bir şekilde katılır,  yabancı üniversiteler ile Ukrayna ve yabancı öğrencilerin yurtdışında yükseköğretime devam etmelerini sağlayan akademik değişim programlarını, çift dereceli diploma programlarını  uygular.

Öğrenciler, yüksek lisans öğrencileri, doktora öğrencileri ve genç bilim adamlarının bilimsel topluluğu tarafından öğrenci konferansları, seminerler ve konferanslar düzenlenerek, bilimsel fikirlerin değişimi teşvik edilir.

Düzenli iş fuarları, işveren ve staj programlarının sunumlarının inisiativiyle yürütülen Üniversite öğrencileri ve mezunlarının istihdam  merkezi vardır.

Sendika öğrencilerin sosyo-ekonomik desteğini sağlar.

Üniversitede özellikle, yurt dışından gelen öğrencilerin kapsamlı desteği, sosyal aktivitelerinin arttırılması, eğlencesinin ve çıkarlarının korunmasını sağlayan öğrenci hükümeti vardır.

İşin önemli bir kısmı öğrencilerin fiziksel ve ruhsal sağlığının sağlanmasından ibarettir. Onun için:

Eğitim ve Psikolojik Araştırma Servisi,

 Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık hizmetleri yürütülür,

Beden Eğitimi ve Spor Bölümü tarafından birçok sporda çalışma ekipleri düzenlenmiştir.

Harkov Ulusal V.N. Karazin Üniversitesi üç Nobel Ödülü sahibi olan: Biyoloji Mechnikov, ekonomist Simon Kuznets, fizikçi Lev Landau’nun tek eğitim almış ve çalışmış olduğu - Doğu Avrupa ve Ukrayna üzerinde yüksek öğretim kurumunun en eskilerinden  biridir;

QS World University Rankings’e göre dünyanın en iyi 500 üniversitesi

ve Times Higher Education’a göre,  en üst 800 üniversite sıralamasında yer almakta;  ayrıca her sene ulusal sıralamada önemli bir yer alır ve bir kültür ve eğitim merkezi olarak Kharkov’un statünün sürdürülmesinde önemli bir rol oynar.

Geleceklerinin  mesleklerini  seçiminde öğrenci adaylarına güven ve başarılar diliyoruz!